Ketvirtadienio vakarą (lapkričio 14 d.) San Fransisko teisme Muskas pateikė pakeistą ieškinį, pateikdamas naujus kaltinimus antimonopoliniais įtarimais „Openai“ ir „Microsoft“ ir „Venture Capitalist Reid Hoffman“ pavadinimui.Teismo ieškinyje teigiama, kad „Openai“ ir „Microsoft“ susitaikė, kad pašalintų konkurenciją ir dominuotų dirbtinio intelekto plėtrą.
Muskas taip pat apkaltino „Openai“ generalinį direktorių Samą Altmaną, kad jis įsitraukė į „siaučiantį savęs sąmokslą“ tarp „Openai“ ir kitų kompanijų, kuriose dalyvauja Altmanas, veiksmingai sujungdamas „Openai“ su „Microsoft“.
Vykstančiame ieškinyje pateikiami nauji įrodymai, kuriuose aprašoma, kaip maždaug 2017 m. „Openai“ svarstė galimybę įsigyti smegenų, praėjus vos metams po startuolio įkūrimo ir kelerių metų „Openai“ operacijose.
El. Laiške „Openai“ generaliniam direktoriui Samui Altmanui ir Muskui, „Openai“ įkūrėjui ir buvusiam vyriausiajam mokslininkui Iljui Sutskever pasiūlė įsigyti „Cerebras“ per „Musk“ elektrinių transporto priemonių kompaniją „Tesla“.Tuo metu Muskas turėjo finansinių ryšių su „Openai“ ir turėjo tam tikrą įtaką jos kryptimi.„Openai“, žinomas dėl „ChatGpt“ plėtojimo, buvo įkurtas kartu su Musko palaikymu.
Susijungimas niekada neįvykdė, nors dokumentai nepaaiškina, kodėl.Galiausiai „Openai“ ilgus metus saugojo savo lustų ambicijas.
Sunnyvale, Kalifornijoje, „Cerebras“, kurios yra „Sunnyvale“, daugiausia dėmesio skiria pasirinktinei aparatinei įrangai, kad būtų galima paleisti ir treniruoti AI modelius, teigdama, kad jos lustai yra greitesni ir efektyvesni nei „Nvidia“ pavyzdiniai produktai AI darbo krūviams.
Pranešama, kad „Cerebras“ surinko 715 milijonų dolerių rizikos kapitalą ir siekia padvigubinti 4 milijardų dolerių vertę per IPO.Tačiau ji susiduria.